Ex-haCK.
 radio
NË PËRFUNDIM TË NJË VITI HIXHRIJJ
Dr: Sheqet Krasniqi   25-11-2011
Sot është dita e fundit e vitit sipas kalendarit të myslimanëve, gjegjësisht sipas kalendarit hixhri, për zanafillën, historikun dhe detaje tjera të rëndësishme të të cilit, kemi folur edhe më parë, madje, falë ndihmës së Allahut, ajo temë bashkë me të gjitha temat tjera që janë publikuar për çdo javë në këtë gazetë janë përmbledhur dhe botuar në një libër të veçantë, të titulluar “Qëndrime në kohë.”
Kësaj radhe, këtë datë të rëndësishme islame, do ta trajtojmë nga një këndvështrim tjetër.
Njerëzit në përgjithësi, myslimanë e të tjerë, i gëzohen vitit të ri përkatës, mu për këtë edhe shumë prej tyre e festojnë. Në realitet, ka qenë dashur të jetë e kundërta, jo vetëm që mos ta festojnë, por edhe të mërziten e të brengosen, sepse me kalimin e një viti kalon edhe një vit nga jeta jonë, edhe një vit më afër vdekjes, një vit më përpara, një vit të kaloi të doli nga dora, më nuk do kesh mundësi ta kthesh asnjëherë deri në kiamet. Dhe lëre se kaloi një vit, por kështu po na kalojnë shumë vite, e viti është kohë, e koha është jeta jote dhe e imja, sa kohë kalon, aq pjesë nga jeta jonë kaloi.
Monday, 2019-01-21, 11:38 AM
Welcome Explosiv-hacK
Main | Registration | Login
Login form
Search
1
Emisjone javore
LAJMET E MËNGJESIT 9:30


LAJMET INFO 17:00

LAJMET QENDRORE 19:30

FAMILJA MODERNE 20:10

KAFENEJA JONË 20:10

OXYGEN SHOW 21:00

PARROTLLA 21:00

JETA NË KOSOVË 20:30

SUBVENCION 21:30
?

SPORT PLUS
1
Calendar
«  January 2019  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Our poll
Poll
Total of answers: 61
Ora (o'Clock)

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
111

 © 2019 Design by;[bLiic ] [ www.Ex-haCk.net.tf ]